Τελευταiα Νeα:

Μοιράστηκαν από έναν βαθμό

Ισόπαλο έληξε το ματς του Ηρακλή με τον Αστέρα Τρίπολης στη Θεσσαλονίκη, με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς και θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και ένα δεύτερο γκολ, αλλά το δεύτερο μέρος ανήκε στους Αρκάδες οι οποίοι μπόρεσαν να ισοφαρίσουν και να φύγουν από τη Θεσσαλονίκη με τον έναν βαθμό.

Στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αμαραντίδης έχασε πέναλτι για λογαριασμό του Ηρακλή, αλλά ο ίδιος παίκτης στο 19′ ήταν αυτός ο οποίος κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο ματς!

Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν και μπαίνοντας δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν στην ισοφάριση στο 51′ με τον Μπαστιάνο και έφεραν τον αγώνα στα ίσια προσπαθώντας να πάρουν και τους βαθμούς της νίκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος, Χατζηδίμπας, Ρότας, Γουνόπουλος, Ορφανίδης, Δοξάκης (70′ Αλοπούδης), Βλαχόπουλος, Δραγάνης (85′ Μυλωνάς), Συμεωνίδης (80′ Ευθυμίου), Αμαραντίδης, Δούμτσιος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος, Ευαγγέλου, Ζήσης, Μακροστέργιος, Ατζουλάς, Νικολακόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Συριγγέλας, Μπαστιάνος, Καραμήτος. Έπαιξαν και οι: Δουβίκας, Κουρτέσης, Ντινιώρης.