Μπήκε καλά στο ’18 ο Παναιτωλικός!

Τη νίκη με 5-1 εντός έδρας, πήραν οι Κ17 του Παναιτωλικού για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K17, με αντίπαλο την Κέρκυρα! Οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και είχαν την ουσία στο παιχνίδι τους, δηλαδή το γκολ, καθώς κατάφεραν να αξιοποιήσουν σχεδόν όλες τις επιθέσεις που δημιούργησαν.

Από την άλλη και η Κέρκυρα μπόρεσε να δημιουργήσει κάποιες επιθέσεις, χωρίς όμως να έχει την ίδια ευστοχία.

Μόλις στο 5′ η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με το γκολ του Θεοτοκάτου, με την Κέρκυρα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 12′ με τον Βαγγέλοφ!

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν και πάλι το πάνω χέρι στο σκορ, καθώς στο 19′ προηγήθηκαν με τον Ευθυμίου, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο μεγάλωσαν τη διαφορά. Στο 66′ ο Θεοτοκάτος και πάλι σημείωσε το 3-1, ενώ τέσσερα λεπτά ο Μπελεβώνης «έγραψε» το 4-1 και στο 90′ ο Καρατσώλης διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Μάλιστα στο 84′ ο Ντούλιας έχασε και πέναλτι!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Τσεκούρας, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Παναγιωτίδης, Νταλιάνης (60′ Ντόκας), Μπελεβώνης, Ευθυμίου (71′ Παλιάτσας), Λιάβας, Πανταζής (80′ Καζανάς), Σκόνδρας (77′ Καρατσώλης), Θεοτοκάτος (78′ Ντούλιας).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Βαγγέλης Καρπατσέλης): Παγκράτης, Βλάχος, Πρέντζας, Χάτζι, Αλεξιάδης, Βαγγέλοφ, Μάστορας, Γκασίδης, Καρύδης, Γκόγκος, Νικάς, ενώ έπαιξαν και οι Παγιάτης, Αρμενιακός, Παππάς, Βασιλειάδης.