Μπήκε ο Σούλτσε και ανέτρεψε το ματς ο Παναθηναϊκός!

Σημαντική εντός έδρας νίκη πήρε ο Παναθηναϊκός απέναντι στον σκληροτράχηλο Αστέρα Τρίπολης, με 2-1 στις εγκαταστάσεις του Κορωπίου! Οι «πράσινοι» συνεχίζουν μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία της Superleague Κ20 ξεπερνώντας και το εμπόδιο των Αρκάδων.

Μάλιστα η ομάδα της Τρίπολης προηγήθηκε μόλις στο 3′ του αγώνα, όταν ο Νικολακόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Κανελλόπουλος με το κεφάλι έκανε το 0-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να αντιδράσει ο Παναθηναϊκός και στα τελευταία λεπτά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη, με την είσοδο του Σούλτσε να είναι καταλυτική.

Στο 73′ ο Σούλτσε, ο οποίος είχε μπει στο ματς στο 57′, ισοφάρισε σε 1-1 και ο ίδιος παίκτης κέρδισε στο 80′ το πέναλτι με το οποίο ο Θεοχάρης διαμόρφωσε το τελικό 2-1!

Στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας προσπάθησε για τον βαθμό της ισοφάρισης και διαμαρτυρήθηκε για την φάση του 89′, όταν ο Μαρίνος ανατράπηκε με τον διαιτητή να δίνει φάουλ ενώ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Ζερβόπουλος, Μαυρομμάτης, Βλαχόπουλος (85′ Παπαθανασίου), Καλομοίρης, Θεοχάρης, Σέχου (57΄ Σούλτσε), Εμμανουηλίδης (60′ Ξεπαπαδάκης), Δημήτρουλας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσιφτσής, Τσέκος, Ζήσης, Αντζουλάς (72′ Ασημάκης), Χριστόπουλος, Μιχελής, Κανελλόπουλος, Χασάν, Φωτόπουλος (85′ Διαμαντόπουλος, Μπλάτσος (60′ Μαρίνος), Νικολακόπουλος.