Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 5-0 (Τελικό)

Οι μικροί του Ολυμπιακού αντιμετωπίζουν την Μπαρτσελόνα σε ένα ιστορικής σημασίας ματς, για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Youth League της UEFA! Η ακαδημία του συλλόγου από την Ελλάδα, απέναντι σε μία από τις καλύτερες ακαδημίες του κόσμου διαχρονικά!

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν έναν βαθμό μέχρι στιγμής στον όμιλό τους με την εντός έδρας ισοπαλία απέναντι στη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, ενώ είχαν γνωρίσει την ήττα με 3-1 από τη Γιουβέντους στο Τορίνο.

Το live του αγώνα

Τέλος του αγώνα

88′ ΓΚΟΛ 5-0! Ατομική προσπάθεια του Ρικάρντ σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και γκολ για την Μπαρτσελόνα

84′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτόπουλο

80′ ΓΚΟΛ 4-0! Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες της Μπαρτσελόνα, με τον Πέρεθ να πλασάρει τον Σκαφίδα για το δεύτερο προσωπικό του γκολ

76′ Τρίτη αλλαγή και για την Μπαρτσελόνα, εκτός ματς ο Μπράνταριθ, μέσα ο Έντγκαρ Φερνάντεθ

76′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο τραυματίας Γαλούπης, μέσα ο Τσιριγώτης

72′ Δύο αλλαγές για την Μπαρτσελόνα, αντί των Μινγκέθα, Μονσού μέσα οι Καλαβέρα, Τουγκαρίνοφ

70′ ΓΚΟΛ 3-0! Ατομική προσπάθεια του Κολάδο, ο οποίος πέρασε τρεις αμυντικούς και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε σε κενή εστία

53′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τη θέση του τραυματία Βρουσάι παίρνει ο Φυτόπουλος

46′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό εκτός ματς ο Πέιος, μέσα ο Ράμα

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

45+1′ ΓΚΟΛ 2-0! Το φάουλ της δεύτερης κίτρινης του Λάμπρου εκτελεί απευθείας ο Μονσού, με την μπάλα να βρίσκει στο τείχος και συγκεκριμένα στο πόδι του Βοΐλη και να γίνεται το 2-0 στο ματς!

44′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Λάπρου και αποβολή από το ματς για τον Ολυμπιακό! Αυστηρή η δεύτερη κάρτα στον κεντρικό αμυντικό του Ολυμπιακού, έκανε μεν το φάουλ αλλά δεν ήταν για δεύτερη κίτρινη. Με δέκα ο Ολυμπιακός

41′ Κίτρινη κάρτα για τον Λάμπρου

28′ ΓΚΟΛ 1-0! Η Μπαρτσελόνα προηγείται στο ματς με το γκολ του Πέρεζ. Ωραία σκαφτή μπαλιά του Μινγκέθα για τον επιθετικό των Καταλανών, ο οποίος από τα αριστερά έκανε το σουτ και η μπάλα πήγε κάτω από τα χέρια του Σκαφίδα και στα δίχτυα

26′ Απαντάει η Μπαρτσελόνα στην προηγούμενη φάση, κάθετη μπαλιά για τον Πέρεζ, ο οποίος έκανε το πλασέ από πλάγια θέση και η μπάλα κατέληξε αρκετά μέτρα άουτ

25′ Η πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σέντρα από τα αριστερά του Γαλούπη, ο Κωστανάσιος δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε, με τον Βρουσάι όμως να μπαίνει στην φάση και να κάνει το πλασέ και να καταλήγει άουτ!

4′ Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από την Μπαρτσελόνα και το πρώτο σουτ του αγώνα από τον Κολάδο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Σκαφίδα όμως να διώχνει

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Πένια, Μινγκουέθα, Μπράνταριθ, Βίλα Γκαρσία, Μόντσου, Κάρλες Πέρεθ, Κολάδο, Νταβίντ Αλφόνσο, Κομάς, Ριτσαρντ Πουιγίκ, Ντελγκάδο Σαβέριο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σκαφίδας, Χατζηιωαννίδης, Γαλούπης, Αγιώτης, Λάμπρου, Πέιος, Βοΐλης, Ξενιτίδης, Κωστανάσιος, Τσερκώνης, Βρουσάι.