Νίκησε και τον Αστέρα ο Ολυμπιακός!

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Νέοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι νίκησαν και τον Αστέρα Τρίπολης στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη με 2-0, για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική της Superleague K20! Με τους «ερυθρόλευκους» να συνεχίζουν χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα και με μόλις μία ισοπαλία σε 13 αγώνες στο πρωτάθλημα!

Ο τεχνικός των Πειραιωτών, Βασίλης Βούζας, χρησιμοποίησε στο ματς και αρκετούς μικρούς σε ηλικία οι οποίοι μάλιστα έκαναν και τη διαφορά στον αγώνα. Οι δύο σκόρερ του Ολυμπιακού έχουν γεννηθεί το 1999 και ο λόγος για τους Αργύρη Καμπετσή και Νίκο Πέιο!

Ο πρώτος ήταν αυτός ο οποίος στο 45′ μετά ασίστ του Ξύδα με πλασέ άνοιξε το σκορ στον αγώνα και έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό. Νωρίτερα ο Αστέρας και συγκεκριμένα στο 29′ ο Αστέρας είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με τον Συρεγγέλα να βγαίνει τετ α τετ αλλά ο Γιάννης Αγγελόπουλος έδιωξε το πλασέ του επιθετικού των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε να δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες για γκολ και στο 80′ μπόρεσε να «γράψει» το 2-0 ο Πέιος μετά από πάσα του Τόλι, με τον σκόρερ μόλις ένα λεπτό πριν να έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός (83′ Φουάσης), Νικολάου, Τόλι, Ξενιτίδης, Ξύδας (68′ Κιρτζιαλίδης), Μεγαρίτης, Καμπετσής (79′ Πέιος), Κηπουρός, Βρουσάι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος, Παπαγγελής, Ζήσης, Ευαγγέλου, Κοντογιαννόπουλος (60′ Δουβίκας), Νικολακόπουλος (79′ Ντίνε), Μακροστέργιος, Συρεγγέλας, Κυριακόπουλος, Μπαστιάνος.