Νίκησε κούραση και Ατρόμητο

Ο Ολυμπιακός έφτασε στη νίκη με 2-0 απέναντι στον Ατρόμητο για τη Superleague K20, ξεπερνώντας παράλληλα εκτός από το εμπόδιο του αντιπάλου και την κούραση που είχε από το μεσοβδόμαδο ταξίδι και ματς απέναντι στη Γιουβέντους στην Ιταλία.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν το τρίποντο μπαίνοντας από νωρίς δυνατά στο ματς και προσπαθώντας να σημειώσουν ένα γρήγορο γκολ. Αυτό τελικά δεν έγινε, αλλά το γκολ ήρθε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ατομική ενέργεια του Βοΐλη, ο οποίος μπήκε στην αντίπαλη περιοχή πέρασε τον Κίναλη και πλάσαρε για το 1-0!

Αντιθέτως, στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε το γρήγορο γκολ που έψαχνε ο Ολυμπιακός και συγκεκριμένα στο 59′ έγινε το 2-0. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Βοΐλης, έβγαλε την ασίστ για τον Ξενιτίδη ο οποίος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από την άλλη ο Ατρόμητος προσπάθησε για κάτι καλό στον αγώνα, αλλά δεν είχε την τελική προσπάθεια και αυτό του έλειψε από το ματς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Γαλούπης, Τσιμπούκας, Αγιώτης, Πέιος (68′ Φυτόπουλος), Βοΐλης, Νεοφυτίδης, Βάρκας, Ξενιτίδης (87′ Κηπουρός), Βρουσάι (78′ Κωστανάσιος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κινάλης, Ταμπάς, Βιταλιώτης, Λώλος, Στρούγγης, Ιμέρι, Νταβιώτης (67′ Τσεκερίδης), Παυλής (83′ Χατζοβασιλάκης), Τριμμάτης (46′ Κότσικος), Λαζαρίδης, Νάτσος.