Νίκη με ανατροπή για Πλατανιά

Το καλό του πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο «έβγαλε» στο γήπεδο ο Πλατανιάς απέναντι στην Κέρκυρα και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με το υπέρ του 2-1 εντός έδρας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Superleague K20.

Οι «Φαίακες» προηγήθηκαν στο παιχνίδι στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Μίσκου. Ο Πλατανιάς όμως στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά και κατάφερε αρκετά νωρίς να φέρει και πάλι το ματς στα ίσια.

Συγκεκριμένα, στο 49′ ο Ποζατζίδης σημείωσε το 1-1 και από εκεί και πέρα οι Κρητικοί άρχισαν την πίεση για το δεύτερο γκολ και το σημείωσαν στο 67′ με σκόρερ τον Τσακμάκη, ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 2-1!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μάνος Σκύβαλος): Πενταράκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Πουρζιτίδης, Φράνκο, Σμυρλάκης, Γ. Αμαραντίδης (46′ Τσακμάκης), Μαθιουδάκης (46′ Αντ. Αμαραντίδης, Ποζατζίδης, Σκουλουδάκης (74′ Ψαράκης), Λέκα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κωνσταντίνος Χριστοφοράκης): Οικονομόπουλος, Τρεπεκλής, Τσάνης, Παναγιωτίδης, Βλάχος (6′ λ.τρ. Θεοδωρίδης), Λάμπογλου (68′ Μπάρδος), Ντα Σίλβα, Νικολούδης, Μίσκου, Ζαϊμά, Κριστακιέφ.