Νίκη με καλή εμφάνιση για τους Κ20 του ΠΑΣ

Φιλικό ματς με τον Θρίαμβο Λούρο έδωσαν οι Κ20 του ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας. Οι μικροί του ΠΑΣ νίκησαν με 3-1, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και ο προπονητής της ομάδας, Χρήστος Αγγέλης είχε τη δυνατότητα να δοκιμάσει αρκετά πράγματα.

Παρά την καλή εμφάνιση ο ΠΑΣ έμεινε πίσω στο σκορ, αφού μόλις στο 7′ ο Κολιός έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι Κ20 είχαν και την ουσία και στο 51′ ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Νικολόπουλο, ενώ τρία λεπτά μετά ο Παπαδόπουλος με το κεφάλι «έγραψε» το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 90′ ο Σαββίδης.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (Σάκης Λέτσος): Καραβίδας, Κώστας, Γόγολος, Πάνου, Τζιάκος, Κατσαντώνης, Ζάκκας, Γεωργίου, Κολιός Γ., Μπρούβας, Χαλάστρας, ενώ έπαιξαν και οι Τσελίκης, Παπιγκιώτης, Κατσαούνης, Σάκκος, Σίσκας, Δήμας, Λαζάρου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Πατσιούρας, Τσίντας, Γρηγοριάδης, Πιστόλης, Κάγια, Λιάσος, Αλεξίου, Ψαρράς Ν., Μπισέλας, Παπαδόπουλος, Πήλιος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βασιλάκης, Σαββίδης, Τσούνης, Μελιγγιώτης, Τάτσης, Νικολόπουλος.

Πηγή: sportime24.gr.