Νίκη με Σαρδέλη στο 89′!

Ωραίο ματς έγινε στο γήπεδο του Γαλατσίου, εκεί όπου η ΑΕΚ υποδέχτηκε την Ξάνθη ανοίγοντας την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague K20! Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι πανηγύρισαν, παίρνοντας τη νίκη με 3-2, στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ΑΕΚ, αρχικά, ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 35′ με το γκολ του Ευθ. Χριστόπουλου, όμως η Ξάνθη έκανε την ανατροπή. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Σουλεϊμάν ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 52′ ο ίδιος σημείωσε το 1-2!

Οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν γρήγορα, αφού στο 57′ ο Γιούσης έκανε το 2-2 και στο 89′ ο Σαρδέλης έβαλε το νικητήριο γκολ για την ΑΕΚ.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Χατζηεμμανουήλ, Ασπρογιάννης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Ζιώγας, Αντωνίου (67′ Μπότος), Σαρδέλης (89′ Ιαντόμ), Ευθ. Χριστόπουλος, Γιούσης, Σπηλιώτης (76′ Σταμούλης).

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης, Χασάνογλου, Τριανταφύλλου, Γιανναράκης, Αγγελόπουλος, Πεταλωτής, Θεοφυλάκης (89′ Πατσιώρας), Τσάπαρης (63′ Ιωάννου), Τσέλα, Σουλεϊμάν, Δουλγέρης (85′ Δημητρίου).