Νίκη με Σκόνδρα για Παναιτωλικό

Το τρίποντο με το νικηφόρο 2-1, πήρε ο Παναιτωλικός απέναντι στη Λαμία για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K17!

Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να προηγηθεί στο ματς στο 17′ με το γκολ του Λιάβα, με τους νεοφώτιστους να αντιδρούν αμέσως και στο 22′ να ισοφαρίζουν σε 1-1 με σκόρερ τον Καρβέλη!

Οι γηπεδούχοι όμως στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσαν το γκολ που έκανε τη διαφορά, όταν στο 63′ ο Πανταζής κέρδισε το πέναλτι από τον τερματοφύλακα Μαυράδα και το εκτέλεσε ο Σκόνδρας ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Να σημειωθεί πως η Λαμία στο 1-1 είχε δοκάρι, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Τσεκούρας, Λιάβας, Χοχτούλας, Μελιάδης, Σκιαδάς, Θεοτοκάτος (60′ Ράπτης), Ευθυμίου, Παναγιωτίδης (82′ Ντούλιας), Μπελεβώνης (90′ Καταρέλος), Σκόνδρας (85′ Νταλιάνης), Πανταζής (92′ Καρατσώλης).

ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Καραπλής): Μαυράδας (67′ λ.τρ. Τζίτζιρας), Γιαννακάκος, Κοντογιώργος (37′ Νικολόπουλος), Σταθαράς, Πάντος, Πλιάτσικας, Κουδουνάς, Ζακογιάννης (75′ Ντίτζας), Καραμπότσης, Καρβέλης (78′ Καρακώστας), Καβαλάρης (46′ Ντζιος).