Νίκη στο 93′ για την ΑΕΚ με Παναθηναϊκό!

Έκανε την ανατροπή η ΑΕΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό και πήρε τη νίκη με 2-1 για το πρωτάθλημα της Superleague K20, στο δημοτικό στάδιο Σπάτων! Σε ένα ουσιαστικά βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι οι δύο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα σε όσους παρακολούθησαν από κοντά την αναμέτρηση.

Οι «πράσινοι» ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση, όταν στο 21′ ο Χατζηγιοβάννης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, άνοιξε το σκορ μετά από πάσα από τα δεξιά.

Η απάντηση της ΑΕΚ ήρθε από τον πάγκο, καθώς στο 60′ ο Νίκος Παναγιωταράς έβαλε τον Γιούση στο παιχνίδι ο οποίος και έγινε ο πρωταγωνιστής του αγώνα! Παράλληλα από την άλλη ο Παναθηναϊκός έπαιζε με ποδοσφαιριστή λιγότερο, καθώς τραυματίστηκε ο Μαυρομμάτης και ο Βαγγέλης Σάμιος είχε ολοκληρώσει και τις τρεις αλλαγές του με συνέπεια να αποχωρήσει ο νεαρός παίκτης και να μείνει με δέκα η ομάδα του.

Στο 73′ ο Γιούσης έφερε το ματς στα ίσια με πλασέ από κοντά κάνοντας το 1-1, ενώ τη νίκη στην ΑΕΚ έδωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσέλιου.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Παπαδόπουλος, Τάμπας, Ψάνης, Μαρκοπουλιώτης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης (60′ Γιούσης) Λίτσι (83′ Κόφι) Σπηλιώτης, Τσέλιος, Βλαχομήτρος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Βαλμάς (67′ Ξηρός) Σερβιλάκης (43′ λ.τρ. Ντόκο) Ζερβόπουλος, Μαυρομμάτης, Στάικος (56′ Αποστολάκης) Κουντουριώτης, Αγγελόπουλος, Δημητρούλας, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάννης.