Νίκη της Ξάνθης επί της Κέρκυρας

Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα η Ξάνθη να πάρει την εντός έδρας νίκη επί της Κέρκυρας για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K15, με σκορ 4-0.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ασήμογλου έβαλε μπροστά τους Ακρίτες, ενώ το σκορ… άνοιξε προς το τέλος του αγώνα, αφού το 2-0 έγινε στο 60′ με το πέναλτι του Γκαρνέτα και πέντε λεπτά σημειώθηκε το 3-0 με σκόρερ τον Ισαακίδη. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 80′ με τον Αλή.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Σιαματάς, Βρίγκος (55′ Βαφειάδης) Καλαϊτζής (60′ Αραμπατζόγλου), Αστρεινίδης, Χασάνογλου, Ισαακίδης, Κουράκ (70′ Αλή), Γκαρνέτας, Ασήμογλου, Ζιπίδης (70′ Κοντογιαννίδης), Ιγνατιάδης (75′ Μπίλιας).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Τάσος Μοναστηριώτης): Σέχου, Λευθεριώτης, Νταρλαλιάνης, Μέργιανος, Καπετάνης, Μπάρας, Ρίζος, Μιχαλάς, Μπουτάνι, Βλαστερός, Στεργίου, ενώ αγωνίστηκαν και οι Γιάβος, Σαγιάς, Μίχα, Πανδρινός, Στανόγιεβιτς.