Νίκη του Ατρομήτου στο Περιστέρι με Απόλλωνα

Το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα της Superleague K20, έκαναν οι Νέοι του Ατρομήτου απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης! Η ομάδα του Περιστερίου κατέκτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης με το υπέρ της 3-1, σε ένα δυνατό ματς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4′ με τον Τριμμάτη, ενώ οι νεοφώτιστοι από την άλλη ισοφάρισαν γρήγορα και στο 13′ έκαναν το 1-1 με τον Ρώσση.

Ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο επίσης ξεκίνησε δυνατά και στο 55′ ο Ιμέρι σημείωσε το 2-1 και δύο λεπτά μετά ο Κότσικος διαμόρφωσε το τελικό 3-1!

Να σημειωθεί πως ο Ατρόμητος τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες, εξαιτίας αποβολής του Τριμμάτη στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Εκτός αυτού, υπήρξε και ένα άτυχο περιστατικό με τους Στρούγγη και Λώλο να συγκρούονται με συνέπεια να χτυπήσουν στο κεφάλι και αμφότεροι διακομίστηκαν στην κλινική «Ταξιάρχης».

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Βιταλιώτης, Λαζανάς, Λώλος, Στρούγγης (74′ λ.τρ. Ξενάκης), Ιμέρι, Νταβιώτης, Παυλής, Τριμμάτης, Λαζαρίδης (34′ λ.τρ. Χιλάι), Τσεκερίδης (53′ Κότσικος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Μπίφσας, Κανελάκης, Λαμάι (57′ Τσούκας), Τζαφέρι, Τζιόλας, Γεωργακόπουλος, Καραγιάννης (62′ Σαρηγιάννης), Λούμης, Χρήστου, Γιαούπη, Ρώσση (70′ Μπουρμπούλης).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα peristerisports.gr.