Νίκη του Ατρόμητου επί του Αστέρα

Πήρε το τρίποντο ο Ατρόμητος απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, με τη νίκη που σημείωσε εντός έδρας με σκορ 3-1, για το πρωτάθλημα των Κ19.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο ματς, όταν στο 13′ η κεφαλιά του Κωτσόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι της ομάδας του Περιστερίου! Όμως στο 25′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τριμμάτη, ενώ στο 32′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0, στην επαναφορά της μπάλας μετά από το δοκάρι του Ρούνη.

Ο Αστέρας στο δεύτερο ημίχρονο μείωσε σε 2-1 με τον Τζίμα, χωρίς όμως στη συνέχεια να καταφέρνει κάτι περισσότερο και στις καθυστερήσεις του ματς ο Βαγγέλης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Να σημειωθεί πως οι Αρκάδες ζήτησαν πέναλτι στο 75′ σε προσπάθεια του Τζίμα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Ιωαννίδης, Λώλος, Ανδριόπουλος, Αθανασίου, Νταούλιας, Βιταλιώτης, Ξενοπανάγος, Ρούνης, Βαγγέλης, Τσακίρης, Τριμμάτης, αγωνίστηκαν και οι Πολίτης, Χριστόπουλος, Κολινιάτης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Θανάσης Παπαζαφειρόπουλος): Τσιφτσής, Κάρδαρης (80′ Ροδόπουλος), Κουμάντεϊ, Μιχελής, Ζορμπάς (46′ Διαμαντόπουλος), Παπαδόπουλος, Μπλάτσος, Γλέζος, Κωτσόπουλος (46′ Τανουσάι), Τζίμας, Μπόνιος.