Νίκη ψυχολογίας του ΠΑΣ στο Αγρίνιο!

Με το «διπλό» έφυγε από το Αγρίνιο ο ΠΑΣ Γιάννινα, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 2-1 για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K17!

Παρά την ήττα του, ο Παναιτωλικός ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο ματς και μάλιστα μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα! Ο Σκόνδρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ ήταν αυτός ο οποίος έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ.

Ο ΠΑΣ αντέδρασε και αρχικά είχε δύο δοκάρια με τους Μακρή και Καραμποΐκη! Στη συνέχεια όμως του χαμόγελασε η τύχη αφού κατάφερε μέσα σε λίγα λεπτά στο τέλος του αγώνα να σημειώσει τα δύο γκολ της νίκης.

Στο 85′ έκανε το 1-1 ο Ζωγάκης, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραμποΐκης κατάφερε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το τελικό 1-2 του ΠΑΣ!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Παρδαλός, Κωνσταντόπουλος, Ράπτης (84′ Ντούλιας), Παναγιωτίδης (74′ Σκιαδάς), Μελιάδης, Μπελεβώνης, Ευθυμίου (65′ Φραγκούλης), Νταλιάνης (80′ Θεοτοκάτος), Πανταζής, Σκόνδρας, Χοχτούλας (88′ Καρατσώλης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Δούκας, Μέγας, Πόγιας (81′ Ζωγάκης), Πανάρετος, Γώγος, Πλατιάς, Ιωαννίδης, Εμβραΐζογλου (λ.τρ. 54′ Καραμποΐκης), Δήμου (72′ Παππάς), Μακρής, Τάφα (72′ Γκεσούλης, 81′ λ.τρ. Λέκκας).