Ντιναμό Κιέβου – ΠΑΟΚ Κ19 3-0: Δυσκόλεψε η πρόκριση

Ηττήθηκαν οι Νέοι του ΠΑΟΚ στην Ουκρανία απέναντι στην Ντιναμό Κιέβου, στο πρώτο ματς των προκριματικών του Β’ γύρου του UEFA Champions Path, διοργάνωση του Youth League.

Οι Θεσσαλονικείς ηττήθηκαν με 3-0 και δυσκόλεψε αρκετά η πρόκρισή τους, ενόψει του επαναληπτικού στην Τούμπα.

Στο 9′ ο Μιχαηλίδης έκανε το πέναλτι με τον Τσιταϊσβίλι να το εκτελεί και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Κιέβου.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πανίδης έκανε επίσης πέναλτι και ο Τσιταϊσβίλι και πάλι ήταν εύστοχος για το 2-0 της Ντιναμό. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 76′ με σουτ ο Ναντόλσκι.

Να σημειωθεί πως η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη στις 27 Νοεμβρίου στην Τούμπα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: Νεσερέτ, Σκόρκο, Μπίλοβαρ, Ζαμπαρνί, Βιντσαρένκο, Μπιλοσέβσκι (46′ Οκόρο), Μιχαιλένκο (22′ Βολόσιν, 90+1′ Μπόντνια), Ναντόλσκι, Σουλιάνσκι, Ισαιένκο, Τσιταϊσβίλι (79′ Γιαφιμένκο).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Ταχάτος, Παναγιώτου, Μιχαηλίδης, Καλουτσικίδης, Τσοπούρογλου (46′ Γροσδής), Τσιγγάρας, Θεοδωρίδης, Τζόλης, Δούμτσης (74′ Πουρνάρας), Πανίδης (46′ Κούτσιας).