Τελευταiα Νeα:

Ξάνθη για… φίλημα!

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο η Ξάνθη κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Ατρόμητο με 3-1! Οι Ακρίτες έπιασαν πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και στο 27′ ο Σαμπανίδης ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Τέσσερα λεπτά μετά η Ξάνθη διπλασίασε τα τέρματά της με σκόρερ ξανά τον Σαμπανίδη, φτάνοντας τα 8 γκολ ο παίκτης των Ακριτών στο πρωτάθλημα της Superleague K20. Το 0-3 «έγραψε» στο 61′ ο Χατζηχασάνογλου, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του. Οι Περιστεριώτες το μόνο που κατάφεραν στη συνέχεια να κάνουν, ήταν να μειώσουν σε 1-3 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα με τον Κότσικο στο 85′.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Ιγκμπινόμπα, Λώλος, Ιμέρι, Φαρία, Κουτρούλης, Δαλκαφούκης, Λαζαρίδης, Νταβιώτης. Έπαιξαν και οι Κότσικος, Τριμμάτης, Χαραλάμπους.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Δεμένικος, Σβάρνας, Βαφειάδης, Χασάνογλου, Ψεμματάς (75′ Παπάζογλου), Παπαδόπουλος, Κώστας, Καπτέλι (80′ Τσάπαρης), Μελισσόπουλος (89′ Καλογιάννης), Χατζηχασάνογλου, Σαμπανίδης.