Ξάνθη-Ολυμπιακός 0-2 (Τελικό)

Το πρώτο… εισιτήριο για τον τελικό του Final 4 της Superleague K17 «βγαίνει» από τον πρώτο ημιτελικό της διοργάνωσης στο γήπεδο του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. Ξάνθη και Ολυμπιακός παίζουν για την πρόκριση στον τελικό που θα γίνει την Τετάρτη με τον νικητή του άλλου ημιτελικού ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό.

Το live του ημιτελικού…

ΞΑΝΘΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

Τέλος του ημιτελικού, ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό με το υπέρ του 2-0!

90+5′ Σουτ του Φάκη, μπλόκαρε ο Καραργύρης

90+2′ Σουτ του Ντότη μετά από εκτέλεση κόρνερ, άουτ

5 Τα εξτρά λεπτά των καθυστερήσεων

90′ Εκτός ημιτελικού ο Φέκκας, μέσα ο Ντότης

88′ Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του ημιτελικού, με τον Ολυμπιακό να έχει το πάνω χέρι με το υπέρ του 2-0

83′ Τέλος οι αλλαγές για την Ξάνθη, τη θέση του Γκατζόγια πήρε ο Ισμέτογλου

81′ Τέταρτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Τασιάς, εκτός αγωνιστικού χώρου ο Νικόλης

80′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Γκασιμπαγιαζίδης και έξω βγήκε ο Γράβας

76′ Δυνατό σουτ του Μαρτίνη έξω από την περιοχή, δοκάρι!

75′ Ο σκόρερ των δύο γκολ του Ολυμπιακού Μούγιος, δίνει τη θέση του στον Κουτσιανούλη

70′ Εκτός ματς για την Ξάνθη ο Πασσαλής, μέσα ο Τσιτσεκίδης

68′ Κίτρινη κάρτα στον Νικόλη

67′ Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Εκτός αγώνα ο Γεωργαντής και τη θέση του παίρνει ο Τσακίρης

60′ Σουτ του Πασσαλή, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα. Δεν ανησυχεί ο Καραργύρης

53′ Πρώτη αλλαγή στο ματς για την Ξάνθη, τη θέση του Τσιλιγγίρη παίρνει ο Κοτόπουλος

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού, με την Ξάνθη στη σέντρα

45+2′ ΓΚΟΛ 0-2! Σε αντεπίθεσή του ο Ολυμπιακός διπλασιάζει τα τέρματά του! Ο Φέκκας βγήκε μπροστά και με ωραία κάθετη μπαλιά ο Μούγιος έκανε το πλασέ στην κίνηση για το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού

35′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τενεκές «γέμισε» στην περιοχή του Ολυμπιακού με το κεφάλι, με τον Φάκη να βρίσκεται απέναντι στον Καραργύρη και να κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

27′ Μακρινό σουτ του Μαρτίνη, άουτ

26′ Κίτρινη κάρτα στον Τενεκέ

21′ Προσπαθεί η Ξάνθη για κάτι καλό στο παιχνίδι, όμως ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα που έχει τον έλεγχο

9′ Σουτ του Μούγιου, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Ξάνθης, Γκαράς

1′ ΓΚΟΛ! Ωραία μπαλιά του Γεωργαντή, με τον Μούγιο να βγαίνει τετ α τετ και να πλασάρει ανοίγοντας το σκορ

1′ Στη σέντρα ο Ολυμπιακός, άρχισε το ματς

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο ενόψει της έναρξης του ματς

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Γκαράς, Ποδάρας, Λεωντσάκος, Τενεκές, Θυμιάνης, Γράβας, Πασσαλής, Γκατζόγιας, Φάκης, Τσιλιγγίρης, Κακουλίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Γλυνός, Μουγιός, Νικόλης, Μπουλάρι, Φέκκας, Γεωργαντής.