Ξάνθη-Παναιτωλικός Κ19 0-2: «Διπλό» με Μπελεβώνη, Πανταζή

Τη νίκη με 2-0 εκτός έδρας, κατάφερε και πήρε ο Παναιτωλικός απέναντι στην Ξάνθη, για τη 15η αγωνιστική της Super League Κ19.

Η ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ με τον Μπελεβώνη στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης.

Και στο δεύτερο ημίχρονο «κλείδωσε» τη νίκη στο 80′ με το γκολ του Πανταζή, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

ΞΑΝΘΗ: Στεπάνοβιτς, Πιτσόλης (46′ Τσιτσεκίδης), Λεωντσάκος, Νιαζήφογλου, Παπαδόπουλος, Ιωακειμίδης (46′ Γκαρνέτας), Ισαακίδης (83′ Αλεξανιάν), Μανίσογλου (78′ Μαυροκέφαλος), Τσιλιγγίρης (83′ Μάρκου), Μπάκος, Φάκκης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Παρδαλός (15′ λ.τρ. Κοντογιάννης), Σαράκης, Φραγκούλης, Κωνσταντόπουλος, Λαζαρίδης, Μπελεβώνης, Καρατσόλης (90′ Ασημακόπουλος), Μούκα (85′ Τσακνής), Ντούκας, Λαμπρίδης, Πανταζής.