Ξάνθη – Πανιώνιος 3-4: Ματσάρα και «κυανέρυθρη» νίκη!

Δύο ανατροπές είχε το ματς Ξάνθη – Πανιώνιος με τους «κυανέρυθρους» να παίρνουν τους τρεις βαθμούς με το υπέρ τους 4-3. Για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League K19.

Στο 16′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με το γκολ του Σταμάτη! Στο 35′ η Ξάνθη ισοφάρισε σε 1-1 με τον Τσιπούρα και στο 41′ ο Φάκκης έκανε την ανατροπή στο σκορ σημειώνοντας το 2-1.

Ο Πανιώνιος στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε και πάλι δυνατά και στο 65′ ο Γρίβας ισοφάρισε σε 2-2, ενώ τρία λεπτά μετά ο Γρίβας «έγραψε» το 2-3! Και στο 76′ ουσιαστικά ο Πανιώνιος «κλείδωσε» τη νίκη με το γκολ του Μούντριχα κάνοντας το 2-4.

Η Ξάνθη προσπάθησε να αντιδράσει και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-4 στο 89′ με τον Τσιπούρα, ενώ προηγουμένως στο 85′ ο Στεπάνοβιτς είπε όχι σε πέμπτο γκολ σε τετ α τετ του Μούντριχα. Ενώ την ίδια αντίδραση είχε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων επίσης στο τετ α τετ του Σταμάτη στις καθυστερήσεις.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης (77′ Γκασιμπαγιατζίδης), Λεωντσάκος, Νιαζήφογλου (70′ Τσιεγγελίδης), Τενεκές, Πιτσώλης (46′ Παπαδόπουλος), Θυμιάνης, Τσιλιγγίρης (51′ Μπάκος), Τσιπούρας, Φάκκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Τζίνας (60′ Νίκου), Λάμψιας (68′ Ερμείδης), Νίνο, Σεμερτζάκης, Τσαπικούνης, Πρέγκου, Ρέτσος (46′ Μούντριχας), Γρίβας, Πίκουλας (55′ Κουτσάκης), Σταμάτης, Μπατσούλι (60′ Ξυγκώρος).