Τελευταiα Νeα:

Ξέσπασαν οι Κ20 του ΠΑΣ και 6-1 τη Βέροια!

Νίκη με ευρύ σκορ, κατάφεραν να πάρουν οι Νέοι του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στη Βέροια εντός έδρας, καθώς επιβλήθηκαν με 6-1! Σε ένα ματς στο οποίο χρειάστηκε να προηγηθούν οι φιλοξενούμενοι και να… ξυπνήσουν οι γηπεδούχοι.

Συγκεκριμένα, στο 17′ ο Τσιούχας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ μετά από εκτέλεση φάουλ του Δόρη, ενώ ένα λεπτό πριν να σημειωθεί πως η Βέροια είχε μείνει με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Πατσιαβούρα.

Στο 23′ όμως ο ΠΑΣ απάντησε και έκανε το 1-1, με σκόρερ τον Καινούργιο, ενώ στο 45′ ο Γκλεγκλές έβαλε μπροστά τον ΠΑΣ με 2-1! Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Σιχλιμοίρης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και «έγραψε» το 3-1 και στο 69′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 4-1, μετά από λάθος των αμυντικών της Βέροιας, ενώ πραγματοποίησε το χατ τρικ στο 81′ κάνοντας το 5-1.

Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Γκλεγκλές, σημειώνοντας και αυτό το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Λαμπίρης (70′ Αλεξίου), Καινούργιος, Ζήκος, Σιουκουλλάνι, Τσιέπας (74′ Κιτσάκης), Μούτσιος, Μασούρας, Σιχλιμοίρης, Μπιμάι (53′ Ν. Ψάρρας), Γκλεγκλές.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτριος Χριστοφορίδης): Σιαφαρίκας, Πατσιαβούρας, Τσιότρας (74′ Τσελέπης), Ράδης, Τσιούχας, Πέλκας (53′ Αϊβατζής), Δόρης (59′ Κουμπαρόπουλος), Στυλίδης, Ιακωβίδης, Καραγιάννης, Ζυγκερίδης.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα passports.gr.