Ξέσπασε ο Ολυμπιακός με εξάρα στην ΑΕΚ!

Σε αγώνα της 18ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-15 που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ρέντη ο Ολυμπιακός κέρδισε με 6-0 την ΑΕΚ!

H ομάδα του Πειραιά αγωνίστηκε εξαιρετικά σε όλο το παιχνίδι και έφτασε σε μια πολύ εύκολη και θεαματική νίκη. Τρία γκολ πέτυχε ο Λιάτσος και από ένα οι Σταμούλης, Κατσόγιαννης και Ντόη.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 5′ με σουτ του Λιάτσου και διπλασίασε τα τέρματα του στο 31′ με κεφαλιά του Κατσόγιαννη. Στο 33′ ο Σταμούλης με σουτ «έγραψε» το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν άλλα δυο γκολ με τον Λιάτσο (44′, 48′) και στο 63′ ο Ντόη διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Τσιουρής (55′ Γαρμπής), Μπονέλης, Κατσόγιαννης, Γιγίνης, Λιάτσος (52′ Συρμής), Κίτσος (58′ Παπανικόπουλος), Λιοφάγος (68′ Σταμέλος), Σταμούλης (65′ Σπυριδάκης), Ντόη, Κασέμι.

ΑΕΚ (Βασίλης Παπαδάκης): Μητσόπουλος, Σκαμπαρδώνης, Κανελλόπουλος, Τσαχματιώτης, Τσιόκρης, Καλτσάς, Βλαχίδης, Χριστόπουλος, Βαφειάδης, Μιχόπουλος, Παπά.