Ξέσπασε ο Παναθηναϊκός!

Μετά από δύο ισοπαλίες, οι οποίες του έχουν στερήσει την πρώτη θέση στη βαθμολογία, ο Παναθηναϊκός ξέσπασε απέναντι στην Ξάνθη στο Κορωπί, νικώντας τους Ακρίτες με 6-1!

Οι «πράσινοι» ήταν ανώτεροι απέναντι στην Ξάνθη και με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασαν στην άνετη νίκη τους απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε καλή πορεία στο πρωτάθλημα.

Από ένα γκολ για τον Παναθηναϊκό σημείωσαν οι Ντόκο, Σέχου, Εμμανουηλίδης, Σούλτσε και δύο ο Καλομοίρης! Από την πλευρά της Ξάνθης ο Ιωάννου σημείωσε το μοναδικό τέρμα της ομάδας, ο οποίος είχε μειώσει λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, σε 3-1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Χαλκίδης, Οικονομόπουλος, Παπαθανασίου, Ντόκο, Παλασκώνης, Σκεντεράι, Βλαχόπουλος, Καλομοίρης, Ξεπαπαδάκης, Εμμανουηλίδης, Σέχου, ενώ αγωνίστηκαν και οι Θεοδωράκης, Δουγένης, Σούλτσε.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης, Πεταλωτής, Γιανναράκης, Τενεκές (77′ Γκίκας), Χασάνογλου, Τριανταφύλλου, Αγγελόπουλος, Τσάπαρης (55′ Πατσιώρας), Σουλεϊμάν (65′ Καλογιάννης), Ιωάννου, Σαμπανίδης.