«Ξέσπασε» στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ στους Κ15

Με 3-0 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ νίκησε τον Πλατανιά εντός έδρας για το πρωτάθλημα της Superleague K15. Οι «κιτρινόμαυροι» στο πρώτο ημίχρονο ενώ κατάφεραν να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες δεν μπόρεσαν να σκοράρουν καθώς βρήκαν απέναντί τους τον Τζολάκη ο οποίος βρέθηκε σε καλή ημέρα!

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως της αναμέτρησης η ΑΕΚ… ξέσπασε και κατάφερε να σημειώσει τα γκολ που ήθελε για να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Στο 47′ ο Παππάς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Γεωργιόπουλος στο 55′ σημείωσε το 2-0 και το 3-0 διαμόρφωσε ο Δημητρίου στο 66′.

ΑΕΚ (Άγγελος Χατζόπουλος): Θεοχάρης (67′ Καλούδης), Παππάς, Θεοδώρου, Καρβουνιάρης, Ματζουρανάκης, Νικολόπουλος, Γεωργιόπουλος, Κορομηλάς (41′ Γκέκα), Μαχαιράς (41′ Δημητρίου), Κάτσικας (67′ Βουτσινάς), Τσερικλός (63′ Γιαννόπουλος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης, Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Φασαράκης, Νιαυραδάκης, Νταγκουνάκης (71′ Μαρκαντωνάκης), Καταταράκης (71′ Νικηφόρος), Μάλαμας (57′ Φραγγεδάκης), Δρικάκης, Σκέντζος (71′ Βάρδας), Παπαηλιάκης (45′ Μπερικάκης).