«Ξέσπασμα» της Λαμίας στον Απόλλωνα

Ωραίο ποδόσφαιρο έπαιξε η Λαμία απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης, παίρνοντας την εντός έδρας νίκη για την 27η αγωνιστική της Superleague K20 με 3-1!

Οι γηπεδούχοι εκτός από τα τρία γκολ που σημείωσαν είχαν ακόμα δύο δοκάρια, ενώ έκανε καλή εμφάνιση και ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα, Φλώρος.

Στο 27′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πατσαρούχα, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Καρακούσης είχε δοκάρι, ενώ στο 30′ ήρθε το 2-0 για τη Λαμία με τον Καρακούση αυτή την φορά να σημαδεύει σωστά!

Η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε το ίδιο δυνατά, έχοντας στο 65′ δοκάρι με τον Λαμπρόπουλο, ενώ στο 70′ ο Καραγιάννης «έγραψε» το 3-0 και στο 88′ ο Παππάς διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Από εκεί και πέρα και στα δύο ημίχρονα της αναμέτρησης η Λαμία είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, αλλά ο Φλώρος παρά τα τρία γκολ που δέχτηκε πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Παπανικολάου): Σκιαθίτης, Χ. Καραγιάννης, Χρυσαφόπουλος, Αντωνίου, Νικολακούλης (79′ Παπαϊωάννου), Φούντας, Καρακούσης (72′ Καβαλάρης), Κωστίκας, Πατσαρούχας, Μανιάς (71′ Παπαλέξης), Λαμπρόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δημήτρης Ντούρος): Φλώρος, Παπακωνσταντίνου, Μπακουλάτι, Γεωργακάς, Σωτηρόπουλος, Κοκκόρης, Μπουρμπουλής (46′ Σαρρήγιανης), Σαχσανίδης, Χριστόπουλος, Γιαούπι (76′ Παππάς), Μεντή (46′ Διονέλλης).

ΠΗΓΗ: speaker.gr.