Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-0 (Τελικό)

Το ντέρμπι της αγωνιστικής του Νότιου ομίλου της Superleague Κ17 είναι αυτό μεταξύ του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ!

Οι “ερυθρόλευκοι” θέλουν τη νίκη για να συνεχίσουν σε απόσταση αναπνοής από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό, ενώ από την άλλη η ΑΕΚ θέλει καλό αποτέλεσμα και εμφάνιση για το γόητρο.

Το live του αγώνα…

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 4-0

Τέλος του αγώνα

82′ Τελευταία αλλαγή και για την ΑΕΚ, εκτός αγώνα ο Αυγέρης, μέσα ο Κοπιτσής

80′ Πέμπτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, βγήκε ο Γλυνός και μπήκε ο Τσέργας

77′ ΓΚΟΛ 4-0! Ασίστ Ντούλου και πλασέ σε κενή εστία του Ζαχαράκη

74′ Ο μικρός αντί του Γκοτζαμανίδη

71′ Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Ολυμπιακό, μπήκε στο ματς Μαλάι και βγήκε ο Καραργύρης

70′ Τετάρτη αλλαγή για την ΑΕΚ, μπήκε ο Οικονομίκος και βγήκε ο Τσέλιος

66′ Βγήκε από τον Ολυμπιακό ο Μούγιος και μπήκε ο Ντούλος

62′ Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, εκτός αγώνα ο Μπουλάρι και μπήκε ο Ζαχαράκης

62′ Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, μπήκαν στο ματς οι Πετούσης και Τσάνης στις θέσεις των Μπιλικαΐδη, Κανελλάκη

46′ Μπήκε στο ματς ο Πλουμάτος και βγήκε ο Ποζατζίδης

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

45′ Τετ α τετ Γεωργαντή, πλασέ άουτ

40′ ΓΚΟΛ 3-0! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γεωργαντής και διεύρυνε το σκορ

39′ Ανατροπή Αντωνόπουλου στον Μπουλάρι, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι

37′ ΓΚΟΛ 2-0! Ατομική προσπάθεια Τσακίρ σε αντεπίθεση του Ολυμπιακού, πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και 2-0 για τους γηπεδούχους

28′ ΓΚΟΛ 1-0! Κεφάλια πάσα του Γλυνού, σουτ στην κίνηση του Μπουλάρι και 1-0 για τον Ολυμπιακό!

16′ Ατομική προσπάθεια Μπουλάρι μέσα στην περιοχή, πλασέ άουτ

12′ Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, χωρίς καμία φάση από κάποια ομάδα

1′ Άρχισε το ματς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Δολαψάκης, Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Γλυνός, Τσακίρης, Ράμα, Μπουλάρι, Μούγιος, Γεωργαντής.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αντωνόπουλος, Ποζατζίδης, Ματζουρανάκης, Αρβανίτης, Λαζαρίδης, Κανελλάκης, Μπιλικαΐδης, Αυγέρης, Πατρινός, Τσέλιος, Μάρκου.