Το ντέρμπι του νοτίου ομίλου της superleague K15 ειναι αυτό μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη!

Το newsacademies.gr βρίσκεται στο Ρέντη και σας μεταφέρει τα πάντα από το ντέρμπι των μικρών.

Το live του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 3-2

Τέλος αγώνα

80+3′ Ατομική προσπάθεια του Τσιουρή ο οποίος πέρασε τρεις αντιπάλους, πλασέ άουτ!

80+1′ Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός αγώνα ο Σταμούλης, μπήκε ο Παστράς

73′ Μέσα ο Μπάλας έξω ο Καλτσάς για την ΑΕΚ

68′ Αλλαγή και για την ΑΕΚ, τη θέση του Βαφειάδη πήρε ο Περιβολαράκης

67′ Εκτός αγώνα ο Λιάτσος μέσα ο Τσιουρής

65′ ΓΚΟΛ 3-2! Κάθετη πάσα του Συρμή, πλασέ του Σταμούλη και παίρνει ξανά το προβάδισμα ο Ολυμπιακός

62′ Εκτός ματς για τον Ολυμπιακό ο Σπυριδάκης και μπήκε ο Κίτσος

51′ Αλλαγή για την ΑΕΚ, εκτός ματς ο Σκαμπαρδώνης, μέσα ο Πρωτούλης

50′ Σουτ του Ντόη έξω από τη μεγάλη περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

41′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο στον αγώνα

29′ ΓΚΟΛ 2-2! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σπυριδάκης ο οποίος έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία του τερματοφύλακα

28′ Ανατροπή του Τσαχματιώτη στον Λιάτσο, πέναλτι για τον Ολυμπιακό

24′ ΓΚΟΛ 1-2! Εκτέλεση φάουλ του Μιχόπουλου, η άμυνα του Ολυμπιακού δεν κατάφερε να διώξει με τον Βαφειάδη από κοντά να πλασάρει για το γκολ

21′ ΓΚΟΛ 1-1! Ατομική προσπάθεια του Βλαχίδη από τα δεξιά, πλασε και ισοφάριση για την ΑΕΚ

18′ Πάσα Λιάτσου, προβολή Λιοφάγου από κοντά, άουτ

15′ Σουτ του Πάπα, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού

9′ Έχει μπει δυνατά ο Ολυμπιακός, σουτ του Λιοφάγου έδιωξε ο τερματοφύλακας

8′ ΓΚΟΛ 1-0! Τετ α τετ του Σταμούλη μετά από πάσα του Λιάτσου, ο οποίος πλάσαρε και άνοιξε το σκορ

1′ Ξεκίνησε το ματς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης, Μπονέλης, Κατσογιάννης, Γιγίνης, Λιάτσος, Σπυριδάκης, Λιοφάγος, Σταμούλης, Ντόη, Καραπαναγιωτίδης.

ΑΕΚ: Μητσόπουλος, Σκαμπαρδώνης, Κανελλόπουλος, Τσαχματιώτης, Τσιόκρης, Καλτσάς, Βλαχίδης, Χριστόπουλος, Βαφειάδης, Μιχόπουλος, Πάπα.