Ολυμπιακός Κ15-Παναθηναϊκός Κ15 3-4 (Τελικό)

Ντέρμπι κορυφής στο Νότιο όμιλο της Superleague K15, με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, για τη 16η αγωνιστική της διοργάνωσης!

Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται δύο βαθμούς πίσω από τον ΠΑΟ και θέλουν να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα για να μπορέσουν να ανέβουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Νοτίου ομίλου και από την άλλη ο Παναθηναϊκός από την πλευρά του θέλει είτε να διατηρήσει τη διαφορά ή να την αυξήσει, παίρνοντας κάποιο θετικό αποτέλεσμα στο Ρέντη.

Το newsacademies.gr είναι στο Ρέντη για να σας μεταφέρει τη live εξέλιξη του αγώνα…

Το live του αγώνα

Τέλος του αγώνα

78′ Ο Σταμέλος στη θέση του Κατσόγιαννη

77′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μακροδημήτρης στη θέση του Τζαβίδα

75′ Πλασέ του Δημοσθενιάδη από κοντά, απέκρουσε ο Γραμματικάκης

70′ 3-4 ΓΚΟΛ! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τζαβίδας ο οποίος έβαλε και πάλι μπροστά τον Παναθηναϊκό! Απίστευτο ματς!

69′ Κερδίζει πέναλτι ο Παναθηναϊκός σε ανατροπή του Γραμματικάκη στον Δημοσθενιάδη, με τους «ερυθρόλευκους» να διαμαρτύρονται

64′ Ο Γωγουβίτης στη θέση του Κωστόπουλου

61′ 3-3 ΓΚΟΛ! Τρομερό ματς στο Ρέντη! Ισοφαρίζει αμέσως ο Παναθηναϊκός! Ατομική προσπάθεια του Τζαβίδα από τα αριστερά, ο οποίος πλάσαρε για το 3-3 των «πρασίνων»!

Ο Τζαβίδας μπήκε από τα αριστερά της περιοχής και πλάσαρε τον Γραμματικάκη

60′ 3-2 ΓΚΟΛ! Σέντρα του Παπανικολόπουλου από τα δεξιά, προβολή του Σταμούλη και 3-2 στο ματς για τον Ολυμπιακό!

58′ Ο Παπανικόπουλος στη θέση του Τσιουρή

50′ Εκτός ματς ο Πορφυρόπουλος, μέσα ο Δημοσθενιάδης

49′ Πρώτη αλλαγή στο ματς, τη θέση του Κίτσου από τον Ολυμπιακό παίρνει Συρμής

47′ 2-2 ΓΚΟΛ! Γρήγορα ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός και το ματς παίρνει… φωτιά! Σέντρα του Λιοφάγου, κεφαλιά του Σταμούλη και ισοπαλία στο παιχνίδι!

41′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

29′ 1-2 ΓΚΟΛ! Απέδωσε καρπούς η πίεση του Παναθηναϊκού και φτάνει στην ανατροπή του σκορ! Λάθος του Γιγίνη, ο Τζαβίδας έγινε κάτοχος της μπάλας ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Γραμματικάκη να αποκρούει και στην επαναφορά ο Τόρρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

28′ Σουτ του Παυλάκη από κοντά, έδιωξε σε κόρνερ ο Γραμματικάκης

20′ Κίτρινη κάρτα στον Τζαβίδα των φιλοξενούμενων

14′ ΓΚΟΛ 1-1! Αντιδρά αμέσως ο Παναθηναϊκός και ισοφαρίζει στον αγώνα! Δυνατό σουτ του Φρόκου από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ολυμπιακού και 1-1 στο ματς! Ωραίο γκολ από τους «πράσινους»

10′ ΓΚΟΛ 1-0! Μπήκε δυνατά ο Ολυμπιακός και καταφέρνει από νωρίς να προηγηθεί στο ματς! Λάθος του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού Αυγερινού, ο οποίος έκανε κακό διώξιμο και η μπάλα πήγε στον Σταμούλη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους!

1′ Ξεκίνησε το ματς με τον Ολυμπιακό στη σέντρα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Μπονέλης, Κατσόγιαννης, Γιγινής, Λιάτσος, Κίτσος, Λιοφάγος, Σταμούρης, Τσιουρής, Ντόη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Αυγερινός, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Ζούγρας, Φρόκου, Κρυπαράκος, Κωστόπουλος, Τζαβίδας, Τόρρα, Τσοντάκης.