Ολυμπιακός Κ15-Παναθηναϊκός Κ15 2-0 (Τελικό)

Το newsacademies.gr είναι στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού στο Ρέντη για το μεγάλο ντέρμπι του Νοτίου ομίλου της Superleague K15 και σας μεταφέρει τις εξελίξεις του αγώνα!

Ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός θέλει να κρατήσει τη διαφορά που έχει από τον τρίτο της βαθμολογίας Ολυμπιακό, ενώ από την άλλη οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να μειώσουν την απόστασή τους από την πρώτη θέση του πίνακα…

Το live της αναμέτρησης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-0

Τέλος του αγώνα

80′ ΓΚΟΛ 2-0! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σπυριδάκης και έκανε το 2-0

79′ Σε έξοδο του ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, Αυγερινός, ανέτρεψε τον Σταμούλη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα

64′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, βγήκε ο Δημοσθενιάδης και μπήκε ο Ζαφείρης

62′ Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Συρμή πήρε ο Ντόη

56′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο σκόρερ Κίτσος και μπήκε ο Σπυριδάκης

42′ ΓΚΟΛ 1-0! Απίστευτο γκολ από τον Κίτσο ο οποίος έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή με φάλτσο και η μπάλα κατέληξε στο “Γ” της εστίας των φιλοξενούμενων

41′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

40′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

36′ Μακρινό σουτ του Δημοσθενιάδη, άουτ

24′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κωστόπουλου, άουτ

24′ Κίτρινη κάρτα στον Φρέρη

22′ Δεν έχει γίνει η μεγάλη μάχη στον αγώνα με τον Ολυμπιακό να πιέζει και ο Παναθηναϊκός να προσπαθεί να δημιουργήσει προβλήματα στους γηπεδούχους με αντεπιθέσεις

13.50… 1′ Άρχισε ο αγώνας με καθυστέρηση 50 λεπτών

Υπάρχει καθυστέρηση στον αγώνα, καθώς οι διαιτητές δεν ήταν στο γήπεδο την ώρα διεξαγωγής του ματς…

Στις 13:30 Θα αρχίσει ο αγώνας

13:45 Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η αναμέτρηση…

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης, Μπονέλης, Κατσογιάννης, Γιγινης, Λιάτσος, Κίτσος, Λιοφάγος, Σταμούλης, Σύρμης, Καραπαναγιωτίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Αυγερινός, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Γωγουβίτης, Κωστόπουλος, Δημοσθενιάδης, Κρυπαράκος, Τζαβίδας, Τόρρας, Τσοντάκης.