Ολυμπιακός Κ17 – Παναθηναϊκός Κ17 (Τελικό)

Ντέρμπι κορυφής υπάρχει στο Νότιο όμιλο της Superleague K17! Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός υποδέχεται στο Ρέντη τον δεύτερο Παναθηναϊκό και θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα του για να κάνει ένα μεγάλο βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στη βαθμολογία.

Από την άλλη οι «πράσινοι» έχουν ένα ματς λιγότερο από τον Ολυμπιακό και αν καταφέρουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης, όχι απλά θα πιάσουν κορυφή, αλλά στη συνέχεια θα έχουν την ευκαιρία και να μεγαλώσουν τη διαφορά.

Το newsacademies.gr είναι στο Ρέντη για να σας μεταφέρει τα πάντα από τον αγώνα…

Το live του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-1

90+8′ Τέλος του αγώνα

90+6′ Ψαλίδι του Καραγιάννη, άουτ

90′ Μπήκε ο Σπίνος και βγήκε ο Σερπέζης

89′ ΓΚΟΛ 1-1! Λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού με τον Μπουλάρι να κλέβει και να πλασάρει για την ισοφάριση

85′ Τη θέση του Αθανασακόπουλου παίρνει ο Ντοματάς

82′ Εκτός αγώνα ο Παρασκευόπουλος και μπήκε ο Τσιμπόκας

77′ Διπλή αλλαγή για Ολυμπιακό, βγήκαν οι Γεωργαντής, Ράμα και μπήκαν οι Ζαχαράκης, Νικόλης

72′ Από μια αλλαγή, από πλευράς Ολυμπιακού βγήκε ο Γλυνός μπήκε ο Τσακίρης και από τον Παναθηναϊκό τη θέση του Τζαβίδα πήρε ο Σαμαράς

67 ΓΚΟΛ 0-1! Ο Σερπέζης κέρδισε το πέναλτι με τον Αθανασακόπουλο να το εκτελεί και να ανοίγει το σκορ

60′ Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό, εκτός αγώνα ο Ζαγαρίτης μέσα ο Ηλιάδης

58′ Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Μούγιου παίρνει ο Ντότης

55′ Σουτ Αθανασακόπουλου, μπλόκαρε ο Καραργύρης

50′ Κόρνερ Ζαγαρίτη, κεφάλια Αλεξανδρόπουλου, άουτ

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

43′ Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο του Παναθηναϊκού

33′ Έκλεψε την μπάλα ο Γεωργαντής έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ

23′ Ανάποδο σουτ του Μπουλάρι, άουτ

17′ Ο Παναθηναϊκός πιέζει στο ματς και περισσότερο είναι ένα παιχνίδι κέντρου

1′ Άρχισε το ματς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Γλυνός, Μουγιός, Ράμα, Μπουλάρι, Φέκκας, Γεωργαντής.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χατζηγιαννάκης, Βαγιανίδης, Παρασκευόπουλος, Σαντικάι, Καραγιάννης, Μαυρούδης, Τζαβίδας, Αλεξανρόπουλος, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης.