Ολυμπιακός Κ17 – Παναθηναϊκός Κ17 2-1 (Τελικό)

Μία εβδομάδα μετά το ντέρμπι των Παίδων ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό και αυτή την εβδομάδα έχει ματς «αιωνίων»! Για το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της Superleague K17 ο Ολυμπιακός υποδέχεται τους «πράσινους» στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη στις 14:00 στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου!

Οι δύο ομάδες έχουν τέσσερις βαθμούς διαφορά, με τον Παναθηναϊκό να είναι στην πρώτη θέση, με τους «ερυθρόλευκους» όμως να έχουν και έναν αγώνα λιγότερο.

Παρακολουθήστε τη live ενημέρωση μέσω του newsacademies.gr

Το live του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-1

Τέλος αγώνα

90+2′ Βγαίνει ο Φέκκας, μπαίνει ο Τασιάς

89′ Εκτός αγώνα ο Γεωργαντής μέσα ο Ζαχαράκης

86′ Από μια αλλαγή για κάθε ομάδα. Από τον Παναθηναϊκό βγαίνει ο Σαμαράς και μπαίνει ο Ντοματάς και για τον Ολυμπιακό τη θέση του σκόρερ του πρώτου γκολ, Μπουλάρι, παίρνει ο Νικόλης

83′ ΓΚΟΛ 2-1! Σουτ του Ράμα έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Μπότσαρη

81′ Τη θέση του Τζαβίδα πήρε ο Τσιμπόκας

7ι’ Σέντρα του Τσακίρη από τα δεξιά, κεφαλιά Φέκκα, άουτ

74′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, μέσα ο Ζαγαρίτης εκτός ματς ο Αθανασακόπουλος

72′ Εκτέλεση φάουλ του Φέκκα, άουτ

67′ Δεύτερη αλλαγή για Παναθηναϊκό, τη θέση του Μαυρουδή πήρε ο Μπούτσι

60′ Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, εκτός αγώνα ο Μούγιος και μπήκε ο Τσακίρης

58′ Κίτρινη κάρτα στον Μαυρουδή

56′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, εκτός ματς ο Ηλιάδης, μέσα ο Σαντικάι

48′ Κόρνερ Φέκκα, κεφαλιά Γκοτζαμανίδη, άουτ

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

40′ ΓΚΟΛ 1-1! Ατομική ενέργεια του Σερπέζη, τον οποίο δεν μπόρεσε να κόψει κανείς από τους τρεις αμυντικούς του Ολυμπιακού και με πλασέ ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκό

33′ Κίτρινη κάρτα στον Γλυνό

27′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Λάθος του Ολυμπιακού στο κέντρο με τον Αθανασακόπουλο να βγαίνει τετ α τετ από πλάγια αριστερά με τον Καραργύρη, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ

25′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Φέκκα, άουτ

25′ Ό Παναθηναϊκός δεν έχει καταφέρει μέχρι τώρα να μπει στο παιχνίδι και να απειλήσει τον Ολυμπιακό

23′ Σέντρα Μαρτίνη από τα αριστερά, κεφαλιά Μπουλάρι, αρκετά άουτ

20′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουλάρι

11′ ΓΚΟΛ 1-0! Ωραία κάθετη πάσα του Φέκκα για τον Μπουλάρι, ο οποίος βγήκε τετ α τετ και με πλασέ άνοιξε το σκορ

8′ Παιχνίδι κέντρου στο ματς και από τις δύο ομάδες, χωρίς να έχει δημιουργηθεί κάποια μεγάλη φάση

1′ Άρχισε ο αγώνας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Γλυνός, Μούγιος, Ράμα, Μπουλάρι, Φέκκας, Γεωργαντής.