Ολυμπιακός Κ19 – Βόλος Κ19 3-1: Συνεχίζει νικηφόρα

Δε δυσκολεύτηκαν οι μικροί του Ολυμπιακού να κάνουν το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα της Super League K19. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν τον Βόλο με 3-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Στο 19′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το γκολ του Μαρίνου, μετά από σέντρα του Μπουλάρι από τ’ αριστερά. Το 2-0 δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 29′ ο Σουρλής από κοντά πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεοφώτιστοι μείωσαν στο 81′ με τον Ρακή, αλλά ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι το προβάδισμα δύο γκολ. Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις ο Μαρίνος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Βοΐλης και διαμορφώθηκε το τελικό 3-1.

Ολυμπιακός (Ρικάρντο Πέρες): Τζολάκης, Μαρτίνης, Κατσογιάννης, Ασλανίδης, Τσάβος, Νεοφυτίδης (58′ Μπέλιτς), Νικόλης (58′ Ντότης, 85′ Σαπουντζής), Σουρλής (Φέκκας 58’), Κατσαβάκης, Μαρίνος, Μπουλάρι (70′ Βοΐλης).