Ολυμπιακός Κ19 – ΠΑΟΚ Κ19 0-1 (Τελικό)

Το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League K19 είναι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη!

Οι δύο ομάδες είναι από τους διεκδικητές του τίτλου και θέλουν να πάρουν τη νίκη για να κάνουν το δικό τους βήμα προς την κορυφή!

Το newsacademies.gr είναι στο Ρέντη και σας μεταφέρει όλα όσα συμβαίνουν στο ντέρμπι του πρωταθλήματος…

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ 0-1

Τέλος του αγώνα!

90+1′ ΓΚΟΛ 0-1! Εκτέλεση κόρνερ από τον ΠΑΟΚ, ο Μιχαηλίδης έπιασε την κεφαλιά μέσα στην άμυνα του Ολυμπιακού και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραργύρη!

90′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακός! Ο Μπουλάρι έκλεψε την μπάλα δίνοντας στον Μαρίνο ο οποίος βρέθηκε σχεδόν μόνος του με τον τερματοφύλακα, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ!

89′ Τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Τη θέση του Γαϊτανίδη πήρε ο Πουρνάρας

83′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο Βοΐλης και μπαίνει ο Μπουλάρι

80′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους, τη θέση του Κωστανάσιου παίρνει ο Ξενιτίδης

80′ Κλέψιμο του Ξενιτίδη στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Φέκκα να βγαίνει στην αντεπίθεση και το σουτ του να διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

76′ Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Εκτός αγώνα ο Νεοφυτίδης και τη θέση του παίρνει ο Τσερκώνης

75′ Σέντρα από τα αριστερά, ο Χατζηστράβος έκανε προβολή από κοντά, με τον Καραργύρη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, εκτός ματς ο Δούμτσης και μπαίνει ο Πανίδης

49′ Σουτ του Τζοβάρα από τα πλάγια της μεγάλης περιοχής, αντέδρασε σωστά ο Καραργύρης

46′ Άρχισε το δεύτερο μέρος του αγώνα

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

35′ Τρομερό μακρινό σουτ του Βοΐλη, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ

20′ Σέντρα του Τζοβάρα για τον Γαϊτανίδη ο οποίος έκανε το σουτ από κοντινή απόσταση και ο Καραργύρης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

11′ Κεφαλιά του Μιχαηλίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε ο Καραργύρης

4′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξενιτίδη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

1′ Άρχισε το ματς, με τον Ολυμπιακό στη σέντρα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Γαλούπης, Πέιος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης, Ξενιτίδης, Φέκκας, Κωστανάσιος, Μαρίνος, Βοΐλης.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Μπαλογιάννης, Δούμτσης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας.