Ολυμπιακός Κ20-ΑΕΚ Κ20 4-1 (Τελικό)

Το ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής της Superleague Κ20 γίνεται στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, εκεί όπου ο Ολυμπιακός υποδέχεται την ΑΕΚ!

Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη για να μην απομακρυνθούν και άλλο από την κορυφή και να συνεχίσουν τη διεκδίκηση τους για τον τίτλο. Από την άλλη η ΑΕΚ δεν έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον, αλλά όπως και να έχει τα ματς με τον Ολυμπιακό είναι πάντα ντέρμπι.

Το newsacademies.gr είναι στο γήπεδο και σας μεταφέρει τα πάντα από τον αγώνα…

Το live του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 4-1

Τέλος αγώνα

86′ Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ μπαίνει ο Μπότος και βγαίνει ο Σταμούλης

85′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους, τη θέση του Χατζηιωαννίδη, πήρε ο Γαλούπης

84′ ΓΚΟΛ 4-1! Πάσα του Ξενιτίδη, πλασέ του Βάρκα, ο οποίος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ

80′ Αλλαγές για την ΑΕΚ, εκτός αγώνα ο Σαρδέλης, Αντωνίου και μπήκαν οι Χρηστόπουλος, Ζιώγας

80′ ΓΚΟΛ 3-1! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βρουσάι, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ

79′ Ανατροπή του Τσεβελεκίδη στον Βάρκα, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι

70′ Εκτελέστηκε το κόρνερ από την ΑΕΚ, πλασε από κοντά του Αντωνίου, έδιωξε με τα πόδια ο Καράδαης

70′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό εκτός αγώνα ο Βοΐλης, μέσα ο Πέιος

69′ Σουτ του Αντωνίου μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Καράδαης

62′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι, άουτ

60′ Κίτρινη κάρτα στον Βρουσάι

59′ Πρώτη αλλαγή στο ματς, εκτός αγώνα ο Κουγιός και τη θέση του πήρε ο Τσερκώνης

46′ Άρχισε το δεύτερο μέρος στο ματς

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

41′ ΓΚΟΛ 2-1! Σέντρα από τα αριστερά, πλασε Ασπρογιάννη, μειώνει η ΑΕΚ στο ματς

38′ ΓΚΟΛ 2-0! Απευθείας εκτέλεση φάουλ Κουγιού από πλάγια θέση,
με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα

21′ Κόρνερ Βρουσάι, κεφαλιά Χατζηιωαννίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Γκίνης

17′ ΓΚΟΛ 1-0! Σέντρα του Κουγιού από τα αριστερά και ο Βάρκας με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

12′ Κίτρινη κάρτα στον Ξενίτιδη

1′ Άρχισε το ματς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Καράδαης, Πανάγου, Κουγιός, Λάμπρου, Αγιώτης, Νεοφυτίδης, Χατζηιωαννίδης, Ξενιτίδης, Βάρκας, Βρουσάι, Βοΐλης.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος, Γιώργος Αλεξόπουλος): Γκίνης, Σταμούλης, Ψάνης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης, Σαρδέλης, Αντωνίου, Γιούσης, Σπηλιώτης.