Ολυμπιακός Κ20-Παναθηναϊκός Κ20 0-0 (Τελικό)

Το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής της Superleague K20, είναι αυτό ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό! Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται τους «πράσινους» στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, κυνηγώντας τη νίκη που θα τους δώσει κάποιες ελπίδες στη διεκδίκηση του τίτλου.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός είναι αήττητος στο πρωτάθλημα και με νίκη του βγάζει εντελώς εκτός… κούρσας τον Ολυμπιακό και μένει με τον ΠΑΟΚ.

Το newsacademies.gr είναι στο Ρέντη και σας μεταφέρει το live του αγώνα…

Το live του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-0

Τέλος του αγώνα

90+2′ Καλή στιγμή και για τον Παναθηναϊκό! Το σουτ του Σούλτσε από κοντά πέρασε άουτ!

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σέντρα του Πανάγου, προβολή του Μπουλάρι, έδιωξε κόρνερ ο τερματοφύλακας

82′ Διπλή αλλαγή στο ματς, από τον Ολυμπιακό βγήκε ο Κουγιός και μπήκε ο Τσριγώτης, ενώ από τον Παναθηναϊκό τη θέση του Αποστολάκη πήρε ο Ζερβόπουλος

74′ Βγαίνει από το παιχνίδι ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Εμμανουηλίδης και μπαίνει ο Σούλτσε

72′ Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Χατζηιωαννίδης δίνει τη θέση του στον Κατσούκη

70′ Απειλεί ο Παναθηναϊκός με τον Σέχου και ο Καράδαης μπλοκάρει

67′ Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, με τον Μπουλάρι να μπαίνει στο ματς αντί του Βοΐλη

63′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Δημήτρουλας στη θέση του Κουντουριώτη

60′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη, λίγο άουτ η μπάλα

51′ Την κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Σκεντεράι του Παναθηναϊκού, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι

50′ Κίτρινη κάρτα στον Γαλούπη

46′ Άρχισε το δεύτερο μέρος του αγώνα

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο Ρέντη

41′ Κίτρινη κάρτα στον Κουντουριώτη του Παναθηναϊκού

30′ Ο Σέχου εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά το σουτ που έκανε έφυγε αρκετά άουτ

23′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουγιού, λίγο άουτ

20′ Πιέζει ο Ολυμπιακός, είχε δύο καλές στιγμές με Κουγιό και Βάρκα, όμως ο Ξενόπουλος και στις δύο έδιωξε σε κόρνερ

9′ Μακρινό σουτ του Κουγιού, το οποίο όμως δεν ανησυχεί ιδιαίτερα τον Ξενόπουλο

1′ Άρχισε το ματς με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Καράδαης, Πανάγου, Γαλούπης, Λάμπρου, Αγιώτης, Τσερκώνης, Κουγιός, Ξενιτίδης, Βάρκας, Χατζηιωαννίδης, Βοΐλης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Μαυρομμάτης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Κουντουριώτης, Εμμανουηλίδης, Σέχου, Μπουζούκης, Αποστολάκης.