Ολυμπιακός – ΟΦΗ Κ19 4-4: Φοβεροί Κρητικοί στο Ρέντη!

Ολυμπιακός – ΟΦΗ Κ19 4-4: Τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Ρέντη, κατάφερε να πάρει ο ΟΦΗ απέναντι στους Κ19 του Ολυμπιακού.

Οι Κρητικοί κατάφεραν να γυρίσουν το ματς δύο φορές και να φτάσουν στο ισόπαλο 4-4!

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο ματς με 2-0 από νωρίς. Μόλις στο 3′ ο Κατσαβάκης έκανε το 1-0, ενώ ο Σουρλής στο 16′ το 2-0. Ο ΟΦΗ όμως κατάφερε μέσα σε 4 λεπτά να γυρίσει το παιχνίδι!

Στο 36′ μείωσε σε 2-1 με το αυτογκόλ του Σαπουντζή, δύο λεπτά μετά έγινε το 2-2 από τον Σταυρακάκη. Και στο 40′ ο Νοικοκυράκης με πέναλτι «έγραψε»το 2-3!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ. Ο Μαρίνος στο 60’ σημείωσε το 3-3!

Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός είχε ένα χαμένο πέναλτι στο 67′ με τον Αρσενίδη, ενώ ο Σουρλής στο 87′ επίσης από την άσπρη βούλα ευστόχησε για το 4-3 στον αγώνα!

Ο ΟΦΗ όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Κατάφερε να κάνει το 4-4 στις καθυστερήσεις με τον Κουράκη, διαμορφώνοντας έτσι το σκορ στο Ολυμπιακός – ΟΦΗ!

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Ασλανίδης, Κεραμίδας (70′ Μαρτίνης), Σαπουντζής (46′ Νεοφυτίδης), Φέκκας (46′ Νικόλης), Μαρίνος, Κατσαβάκης (60′ Αρσενίδης), Σουρλής, Μπουλάρι (75′ Ντότης).

ΟΦΗ (Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαιτάνης (65’ Παπαδάκης) Αυγουστάκης, Μακρυδάκης (75’ Σαβουϊδάκης), Ψαρράς, Καλαϊτζάκης, Μπέρκης (57’ Κουράκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου (65’ Μαρινάκης), Σταυρακάκης.