Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-1 (Τελικό)

Το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ! Ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τον πρωταθλητή επί σειρά ετών.

Το newsacademies.gr είναι στο Ρέντη και σας μεταφέρει τη live ενημέρωση του αγώνα της superleague Κ20.

Το live του αγώνα:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ 1-1

Τέλος αγώνα

90+2′ Σέντρα του Κωστανάσιου από δεξιά, πλασέ στην κίνηση του Βοΐλη, έδιωξε σε κόρνερ ο Μούσα

88′ Λάθος έξοδος του Μούσα, ο Βρουσάι πήρε την μπάλα στο πλάι ο οποίος έκανε το σουτ σε κενή εστία και έδιωξε στη γραμμή με το κεφάλι ο Μπαλογιάννης

84′ Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι, λάθος εκτίμηση του Μούσα, ανάποδο ψαλίδι του Αγιώτη, άουτ

83′ Κίτρινη στον Κοτσαρίδη

81′ Τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, βγήκε ο Τζοβάρας, μπήκε ο Παπαδόπουλος

80′ Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο

76′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Νεοφυτίδη, πήρε ο Χονδρουδάκης

76′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζιδήμπα

70′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, εκτός αγώνα ο Κόζακ μέσα ο Σταθόπουλος

66′ Ο Μανιώτης στο ματς αντί του Χατζηστράβου

62′ Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, τη θέση του Κηπουρού παίρνει ο Βοΐλης

58′ Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο Κιρτζιαλίδης, μέσα ο Κωστανάσιος

56′ ΓΚΟΛ 1-1! Σουτ του Βρουσάι και γκολ για την ισοφάριση

54′ Ατομική προσπάθεια του Πανάγου από δεξιά, σέντραρε με τον Δημητρίου να βάζει το πόδι και η μπάλα να πηγαίνει προς την εστία και ο Μούσα να διώχνει σε κόρνερ

53′ Κίτρινη κάρτα ο Βάρκας

49′ Σουτ από πλάγια θέση του Βρουσάι, σε κόρνερ ο Μούσα

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

45+1′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι, έδιωξε σε κόρνερ ο Μούσα

39′ Σουτ του Βάρκα, έδιωξε με τα πόδια ο τερματοφύλακας

35′ ΓΚΟΛ 0-1! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λυράτζης και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Αγγελόπουλου

33′ Ανατροπή του Λάμπρου στον Τζοβάρα και πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Κίτρινη κάρτα για τον Λάμπρου

19′ Σουτ του Κιρτζιαλίδη μετά από ατομική προσπάθεια, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

18′ Σουτ του Τσαούση, άουτ

9′ Σέντρα του Χατζηστράβου, κεφαλιά του Τζοβάρα, στο δεξί δοκάρι του Αγγελόπουλου η μπάλα

Άρχισε ο αγώνας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Χατζηιωαννίδης, Λάμπρου, Αγιώτης, Ξενιτίδης, Κιρτζιαλίδης, Νεοφυτίδης, Βάρκας, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούσα, Δημητρίου, Δοδοντσάκης, Παπαθανασίου, Μπαλογιάνης, Τσαούσης, Λυρατζής, Χατζηδίμπας, Κόζακ, Χατζηστραβός, Τζοβάρας.