Ολυμπιακός-Σπόρτινγκ LIVE

Στη… μάχη της Ευρώπης και οι Νέοι του Ολυμπιακού, εκτός της πρώτης ομάδας του συλλόγου! Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες υποδέχονται στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, στην 1η αγωνιστική των ομίλων του Youth League της UEFA, όπου συμμετέχει η ομάδα του Πειραιά!

Το newsacademies.gr είναι στο γήπεδο και σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα των μικρών του Ολυμπιακού στην Ευρώπη…

Το live του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ 2-2

90+3′ Τέλος του αγώνα

87′ Κίτρινη κάρτα στον Πέδρο Φερέιρα για θέατρο σε φάση που προσπάθησε να πάρει το πέναλτι

80′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός αγώνα ο Χατζηιωαννίδης, μέσα ο Νεοφυτίδης

76′ ΓΚΟΛ 2-2! Ισοφαρίζει η Σπόρτινγκ σε 2-2 με σέντρα σουτ του Μπαλντέ από τα δεξιά έξω από τη μεγάλη περιοχή

68′ Κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό της Σπόρτινγκ, Κόντε

65′ Δοκάρι για τη Σπόρτινγκ, σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαλντέ, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή των «ερυθρόλευκων»

47′ ΓΚΟΛ 2-1! Μειώνει η Σπόρτινγκ Λισαβόνας με το γκολ του Λουίς

46′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Έξω ο Βοΐλης, μέσα ο Τσιριγώτης

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του ματς

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45+2′ Πλασέ του Λουίς μέσα από την περιοχή, έδιωξε με το κεφάλι πάνω στη γραμμή ο Λάμπρου

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ξενιτίδη

37′ Ευκαιρία για τη Σπόρτινγκ, με τους Πορτογάλους να διαμαρτύρονται ότι πέρασε η μπάλα, αλλά οι διαιτητές έδειξαν να συνεχιστεί ο αγώνας

34′ Αλλαγή για τη Σπόρτινγκ, εκτός αγώνα ο Ολιβέιρα, μέσα ο Μπάλντε

34′ Σέντρα του Ολιβέιρα από τα αριστερά, πλασέ του Λεάο, άουτ

29’Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο τραυματίας Γαλούπης, μέσα ο Ράμα

21′ ΓΚΟΛ 2-0! Κόρνερ του Βρουσάι κεφαλιά του Λάμπρου και στα δίχτυα του Μαξιμιάνο η μπάλα!

18′ ΓΚΟΛ 1-0! Πίεσε ο Ολυμπιακός τους αμυντικούς των Πορτογάλων, οι οποίοι έκαναν το λάθος και ο Κωστανάσιος που ήταν στην φάση έκανε το πλασέ και 1-0 για τον Ολυμπιακό!

12′ Παιχνίδι κέντρου σε αυτά τα πρώτα λεπτά, χωρίς να ξεχωρίζει κάποια από τις δύο ομάδες

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σκαφίδας, Χατζηιωαννίδης, Λάμπρου, Αγιώτης, Γαλούπης, Πέιος, Ξενιτίδης, Τσερκώνης, Κωστανάσιος, Βρουσάι, Βοΐλης.

Σπόρτινγκ Λισαβόνας: Μαξιμιλιάνο, Ντιαλό, Ριτσιούλι, Κόντε, Μπραγκάνσα, Φερέιρα, Λουίς, Λεάο, Καμπράλ, Κορέια, Ολιβέιρα