Ολυμπιακός – Τότεναμ 1-1 (Τελικό)

Το πρώτο τους ματς στην Ευρώπη, δίνουν οι Νέοι του Ολυμπιακού σήμερα στις 15:00 στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες υποδέχονται την Τότεναμ στο Ρέντη, στην 1η αγωνιστική των ομίλων του Youth League της UEFA.

Το live του αγώνα…

Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-1

Τέλος του αγώνα

90′ Εκτός αγώνα ο Κλαρκ, μέσα ο Γουιτάκερ

88′ Τρομερό σουτ του Μπουλάρι αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

79′ Νέα αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ματς ο τραυματίας Μπέλιτς και μπήκε ο Ασλανίδης. Επίσης βγήκε ο Σουρλής και μπήκε ο Συρμής

73′ Κίτρινη κάρτα στον Σουρλή

71′ Αλλαγή για την Τότεναμ, εκτός ματς ο Μπάουντεν μέσα ο Λουσάλα

67′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βγαίνει ο Νικόλης, μπαίνει ο Λιάτσος.

65′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μέσα ο Μπουλάρι, έξω ο Βοΐλης.

61′ Απειλεί με τον Μπόουντεν η Τότεναμ, σε μία φάση διαρκείας, λίγο άουτ η μπάλα.

60′ Δεν βρίσκει στόχο το σουτ του Νικόλη.

58′ Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπόουντεν για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Νεοφυτίδη.

48′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αρσενίδη, δεν ήταν καλό το τελείωμα.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στο Ρέντη. Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-1 σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά.

39′ Ο Μαρτίνης έπιασε το σουτ με το δεξί, μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

35′ Κοντινό πλασέ του Κλαρκ, σωτήρια απόκρουση του Τζολάκη.

31′ 1-1 Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Βοΐλης βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα, έδωσε στον Φέκκα και εκείνος ισοφάρισε με κοντινό πλασέ.

18′ Σουτ του Γκοτζαμανίδη από μακρινή απόσταση, λίγο έξω.

14′ Δύο ευκαιρίες για τον Ολυμπιακό, σε λιγότερο από ένα λεπτό: Πρώτα ο Βοΐλης δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει, ενώ ακολούθως το σουτ του Φέκκα κόντραρε και πέρασε λίγο έξω, κόρνερ για την ακρίβεια.

10′ 0-1 Σοβαρό λάθος στην άμυνα από τον Ολυμπιακό, ο Πάροτ το εκμεταλλεύεται και με πλασέ δίνει το προβάδισμα στην Τότεναμ.

3′ Σουτ του Μαγκόμα έξω από την περιοχή, πολύ άουτ. Δεν ήταν καλό.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Ρέντη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Βοΐλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς, Φέκκας, Νεοφυτίδης, Κατσαβάκης, Νικόλης, Σουρλής.

Τότεναμ: Ολουβαγέμι, Φόστερ, Γουάιτ, Μπόουντεν, Μπινκς, Εγιόμα, Μαρκάνται, Μαγκόμα, Ρίτσαρντς, Πάροτ, Κλαρκ.