Ολυμπιακός: Όλα καλά με Κουτσογούλα

Οι Έφηβοι του Ολυμπιακού νίκησαν στο ντέρμπι του Νοτίου ομίλου της Super League K17 τον Παναθηναϊκό με 3-0. Ένα ματς το οποίο ολοκληρώθηκε σε δύο διαφορετικές ημέρες, καθώς είχε διακοπεί ο αγώνας εξαιτίας της έντονης βροχόπτωσης του προηγούμενου Σαββάτου.

Το ματς ολοκληρώθηκε την Τετάρτη, με τον Ολυμπιακό όμως να χάνει τον Κουτσογούλα.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής μπήκε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και τραυματίστηκε. Η πρώτη εικόνα φαινόταν να είναι σοβαρή η κατάστασή του, καθώς χτύπησε στον αστράγαλο και φαινόταν ότι ήταν δυνατό το χτύπημα.

Έκανε όμως εξετάσεις με την επιστροφή της ομάδας στο Ρέντη και τα αποτελέσματα ήταν θετικά για τον μικρό.

Συγκεκριμένα αποδείχθηκε ότι έχει υποστεί κάκωση στον αστράγαλο, κάτι που σημαίνει πως θα είναι έτοιμος από τη νέα αγωνιστική περίοδο.