Ουσιαστικός ο ΠΑΣ, τα δοκάρια ο Πανιώνιος

Τη νίκη με 3-0 στην έδρα του, πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Πανιώνιο για τη Super League K19. Σε ένα ματς στο οποίο οι δύο ομάδες είχαν από δύο δοκάρια, αλλά αυτό που μέτρησε ήταν πως ο ΠΑΣ είχε και την ουσία, που ήταν τα γκολ.

Μόλις στο 2′ ο Πανιώνιος είχε δοκάρι στην κεφαλιά του Αγγέλη και δύο λεπτά μετα ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ με πλασέ του Πήλιου, ενώ στο 6′ ο Καραμποΐκης είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους και στο 8′ ο ΠΑΣ είχε δεύτερο δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γώγου, μετά από παρέμβαση του Νίκα.

Το 2-0 από την ομάδα των Ιωαννίνων ήρθε στο 61′ με το γκολ του Λιάσου, ύστερα από δοκάρι του Καραμποΐκη και το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Λιάππη.

Ο Πανιώνιος είχε δεύτερο δοκάρι στο ματς στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης σε σέντρα του Γρίβα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Κάγια, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Μπούμπας, Θεοχάρης, Καραμποΐκης (65′ Λιάππης), Νάουμετς (76′ Σακκάς), Πήλιος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Ιωαννίδης, Μπουσάι, Αγγέλης, Σεμερτζάκης (61′ Ευθυμιάδης), Μπρέγκι, Γρίβας, Ρέτσος (65′ Νομικός), Οικονόμου (46′ Δαυΐδης), Ζώτος, Τζανετής.