ΟΦΗ-Άρης Κ19 3-3: Ματσάρα στην Κρήτη

Ωραίο ματς έγινε στην Κρήτη ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Άρη, για τη 14η αγωνιστική της Super League 1.

Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, μετά το ισόπαλο 3-3.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς με 0-2, χάρη σε δύο γκολ του Βαβλιάκη στο 10′ και 17′.

Η ομάδα της Κρήτης μπόρεσε να μειώσει στο 26′ με τον Κουράκη, ενώ ο ίδιος κέρδισε πέναλτι τέσσερα λεπτά μετά κα ο Νοικοκυράκης το εκτέλεσε για το 2-2!

Παρόλα αυτά όμως ο Βλαβιάκης μπόρεσε στο 45′ να δώσει και πάλι το προβάδισμα στον Άρη, πραγματοποιώντας το χατ τρικ.

Ο ΟΦΗ όμως αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε στο 88′ να ισοφαρίσει με τον Κουράκη να βάζει το δεύτερο προσωπικό του γκολ με το κεφάλι!

ΟΦΗ:

ΑΡΗΣ (Καζάνας): Παρίσης, Μαρμαρίδης, Σενγκέρκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Κριμιτζάς (60′ Καράμπελας), Χατζηπιρπιρίδης (75′ Μέρο), Μπακούτσης, Κοντοπούλης (40′ Τράκας), Βαβλιάκης (60′ Κατσουλίδης), Μπαλικτσής (75′ Τσιρωνάς).