Ο Αντωνακόπουλος έκανε τη διαφορά για τον Πανιώνιο

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανιώνιο μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο Ρέντη. Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν της ΑΕΚ με 1-0 στο δημοτικό γήπεδο της Γλυφάδας και πήραν τους τρεις βαθμούς για το πρωτάθλημα της Superleague K20!

Το γκολ που έκανε τη διαφορά στον αγώνα σημείωσε ο Αντωνακόπουλος στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσιώλης, Βλάχος, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Αρσενίδης, Βουκελάτος (72′ Αποστόλου) Παπανικολάου (85′ Μητσιογιάννης) Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης (67′ Γκιούζι) Γλυνός.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Πάντος, Τάμπας, Μαρκοπουλιώτης, Μπούσης (82′ Λεπενιώτης) Γιαννούτσος, Μπάμπης, Λίτσι (67′ Γιούσης) Ασπρογιάννης, Τσέλιος, Σπηλιώτης (85′ Ψάνης) Αντωνίου.