Ο Αστέρας τις ευκαιρίες, ο Παναθηναϊκός την ουσία!

Τη νίκη με 1-0 εκτός έδρας, κατάφερε να πάρει ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης για το Νότιο όμιλο της Superleague K15!

Οι «πράσινοι» παρά το γεγονός ότι έμειναν με δέκα παίκτες στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης, εξαιτίας της δεύτερης κίτρινης κάρτας του Νιάρχου, επτά λεπτά αργότερα κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ της νίκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιατούνη.

Από την άλλη ο Αστέρας Τρίπολης σε όλο τον αγώνα κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες, χωρίς όμως να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το ματς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιάννης Ρούμπης): Μανουσιάδης, Δούρος, Κανελλόπουλος, Λελούδας, Χατζηαθανασιάδης, Λεχωρίτης, Λιακόπουλος, Βριώνης, Τσιγκούνης, Μπερκής, Τζήλος, ενώ αγωνίστηκε και ο Ματθαιόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Άρης Κυριαζής): Γαρδούνης, Σαλάτας, Μπαλαρίνης, Σιαφάκας, Μητρόπουλος, Σιατούνης (79′ λ.τρ. Λιάσκος), Καρβούνης (59′ Λαζαρίδης), Σακελλαρόπουλος (50′ Νούσης), Λεονδάκης (50′ Φοινίκης), Νιάρχος, Τουρκοχωρίτης.