Ο Μποτίνι χάρισε τη νίκη στους «Φαίακες»!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης, επέστρεψαν οι Κ17 της Κέρκυρας από τη Λαμία, καθώς κατάφεραν να επιβληθούν στην εκτός έδρας αναμέτρηση του Βορείου ομίλου της Superleague K17 με 2-0!

Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να απειλήσουν την εστία των φιλοξενούμενων, χωρίς όμως να βάλουν το γκολ που… έψαχναν.

Οι «Φαίακες» στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να βγάλουν καλό πρόσωπο και να δημιουργήσουν τις ευκαιρίες που ήθελαν για να σημειώσουν τα γκολ και να φύγουν με τη νίκη από την εκτός έδρας αναμέτρηση.

Στο 50′ ακυρώθηκε γκολ του Γουλιαρμή ως οφσάιντ.

Από εκεί και πέρα την… σκυτάλη πήρε ο Μποτίνι, ο οποίος ήταν και ο πρωταγωνιστής του αγώνα! Στο 60′ είχε δοκάρι, ενώ στο 75′ ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Κέρκυρα και δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε και το τελικό 0-2!

ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Καραπλής): Τζίτζιρας, Κουδουνάς, Κ. Καρακώστας, Σταθαράς, Πάντος, Ζαγογιάννης, Γιαννακάκος (79′ Γεμενής), Ντζιος (68′ Ματθαίου), Καραμπότσης, Καρβέλης, Νικολόπουλος (88′ Πουρνάρας).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Βαγγέλης Καρπατσέλης): Παγκράτης, Πρέτζας, Χάτζι, Καρύδης, Βλάχος, Γουλιαρμής, Γκόγκος, Βαγγέλοφ, Μάστορας, Γκασίδης, Μποτίνι, ενώ έπαιξαν και οι Παγιάτης, Παππάς, Αρμενιάκος.