Ο… νόμος του Καββαδία στο Αγρίνιο!

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον πρώτο του σκόρερ, Αλέξανδρο Καββαδία, ο Παναιτωλικός κατάφερε να νικήσει την ΑΕΚ στο Αγρίνιο με 3-1!

Η ΑΕΚ ήταν αυτή η οποία είχε στο ματς την ευκαιρία να προηγηθεί στο 16′, αλλά η προσπάθεια του Χριστόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι και στο 41′ ο Καββαδίας των γηπεδούχων έκανε το 1-0!

Μάλιστα νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός σημείωσε και το 2-0 και συγκεκριμένα στο 51′ με τον Μελιάδη. Η ΑΕΚ αντέδρασε και μείωσε σε 2-1 με τον Μαχαίρα τέσσερα λεπτά, αλλά ο Καββαδίας έβαλε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρωσε στο 86′ το τελικό 3-1..

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Ντόβας (70′ Παναγιωτίδης), Γρηγοριάδης, Μπακαδήμας, Μελιάδης, Φυτόπουλος, Τσιαντής (84′ Πατίλας), Φραντζέσκος, Σκόνδρας (61′ Έντις), Αλομπισάτ, Καββαδίας.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Γκίνης, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μαλλισόβας (55′ Σαρδέλης) Μπογκντάνι, Τάμπας, Τσέλιος (55′ Μπότος) Χριστόπουλος, Μαχαίρας, Πατρινός (80′ Οικονομίκος).