Ο Ολυμπιακός «κλείδωσε» τη δυάδα για το Final 4!

Μεγάλη νίκη πήρε ο Ολυμπιακός στο γήπεδο της Αργυρούπολης απέναντι στον Πανιώνιο, για την 20η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Superleague K17! Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν του Πανιωνίου εκτός έδρας με 2-0 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη διάδα που θα πάει στην τελική φάση του πρωταθλήματος.

Οι «κυανέρυθροι» ουσιαστικά έπαιζαν το τελευταίο τους χαρτί για το Final 4, όμως δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι καλό από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Πειραιά ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο όποτε και πέτυχε γκολ, ενώ είχε και δυο δοκάρια! Στο 22′ ο Μπουλάρι σούταρε δυνατά με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, ενώ στο 31′ ο ίδιος παίκτης σε νέα του προσπάθεια από το ύψος της περιοχής και μετά από την απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα έφτασε στον Μούγιο, ο οποίος με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ (0-1).

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να πιέζει και στο 33′ είχε δοκάρι με τον Ράμα!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως να φτάνει στην ισοφάριση και στο 84′ οι «ερυθρόλευκοι» διαμόρφωσαν το τελικό 0-2 με τον Γεωργαντή.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζίνας, Γκούλιας, Αναστασίου (46′ Ρουκουνάκης), Μπρέγκου (82′ Περιστέρης), Βαλιούτης, Σεμερτζάκης, Βασιλόπουλος (53′ Φιλιππακόπουλος), Παπαντζίμας (76 Μπακούλι), Μούντριχας, Ευθυμιάδης (68′ Πρεβόλης), Ξυγκόρος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουϊδης, Γλυνός (89′ Μικρός), Τσακίρης (85′ Ντούλος), Ράμα, Μπουλάρι (87′ Ζαχαράκης), Ντότης (62′ Γεωργαντής), Μούγιος (78′ Μαρτίνης).