Ο ΟΦΗ «έκοψε» την ΑΕΚ!

Τον δρόμο προς την κορυφή έκοψε ο ΟΦΗ στην ΑΕΚ, καθώς στην μεταξύ τους εξ αναβολής αναμέτρηση αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Η ΑΕΚ θα μπορούσε να έφτανε τον ΠΑΟΚ στην πρώτη θέση του πίνακα, αλλά χάνοντας τους δύο βαθμούς στην Κρήτη παρέμεινε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Οι «κιτρινόμαυροι» προκρίθηκαν στο 23′ με το γκολ του Πατρινού, αλλά ο ΟΦΗ κατάφερε να ιοσφαρίσει νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο όταν στο 49′ ο Περδίκης σημείωσε το 1-1!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό της ισοφάρισης η ΑΕΚ είχε δοκάρι σε προσπάθεια του Τσέλιου, αλλά παρέμεινε το 1-1 στο ματς.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Κουγιουμτζής, Περδίκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης (67′ Μπελαδάκης), Μαρινάκης (70′ Βρεττός), Αζίζι (85′ Παπαντωνάκης), Ξεπαπαδάκης, Νοικοκυράκης.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Τάφας, Κ. Σταμούλης, Μαλισσόβας, Μπούσης, Τάμπας, Ευθ. Χριστόπουλος, Τσέλιος (67′ Σταμάτης), Μπογκντάνι, Καραβίδας, Πατρινός. Θ. Μαχαίρας (67′ Αρβανίτης).