Ο ΠΑΟΚ «λύγισε» τον αξιόμαχο Λεβαδειακό!

Τη νίκη με 1-0 εκτός έδρας, πήραν οι Κ20 του ΠΑΟΚ απέναντι στον Λεβαδειακό για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική της Superleague K20!

Οι Θεσσαλονικείς σημείωσαν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 41ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Σταθόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το τελικό 0-1.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φραγκάς): Ζωγράφος, Σαλιάι, Τσίμπος, Ματσοτάι (84′ Παπαθεοδώρου), Λιάγκας, Αργυρίου, Βήχος, Νίκας, Ιωαννίδης, Κουκοβίνος (84′ Μιτακίδης), Τσιμόπουλος (51′ Δήμος).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Δημητρίου, Διαμάντης, Λυράτζης, Μανιώτης, Τσαούσης, Δούμτσης (78′ Μπαλογιάννης), Μίσκοβιτς, Σταθόπουλος (85′ Γκαργκαλατζίδης), Χατζηστράβος, Γαϊτανίδης (62′ Τζοβάρας).