Πέρασε… αέρα ο ΠΑΟ από το Αγρίνιο

Με σχετική άνεση ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης στο Αγρίνιο με 3-1 κόντρα στον Παναιτωλικό! Οι Νέοι των «πρασίνων» πέτυχαν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα ματς για το πρωτάθλημα της Superleague Κ20, απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο και σε μία θεωρητικά δύσκολη έδρα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 38’ με το πλασέ του Μίγγου, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο γρήγορα ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0! Συγκεκριμένα, στο 53’ ο Χατζηγιοβάννης «έγραψε» το 2-0, ενώ το 3-0 έκανε ο Πίσπας έξι λεπτά αργότερα.

Ο Παναιτωλικός το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό 3-1, με τη συμπλήρωση του 90λεπτου με σκόρερ τον Ηλ. Γιαννιώτη.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κουσιάδης, Πριόνας (86’ Χριστογιάννης), Παρράς (70’ Μανωλάκης), Μιχάι, Γιαννιώτης Δ., Μαλής, Νταλακούρας, Βουτσίτσεβιτς, Γιαννιώτης Ηλ., Μπελεβώνης (46’ Γεωργούσης), Γκασούκας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χαλκίδης, Βαλμάς, Σερβιλάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Μαυρομάτης, Μίγγος, Θεοχάρης, Παπανικολάου, Μπουζούκης,Πίσπας, Χατζηγιοβάννης, ενώ έπαιξαν και οι Δημήτρουλας, Αποστολάκης, Κουντουριώτης.